O NÁS

Kdo jsme

Jsme tým IT expertů, které baví řešit konkrétní problémy a přinášet jednoduchá a efektivní řešení zlepšující každodenní životy lidí. 

Ve druhé polovině 90 let (1996-2000) jsme participovali na zavádění komerčního internetu v České Republice. Možná si ještě pamatujete na prvního komerčního poskytovatele internetu Video On Line, ze kterého se pak stal Volný. Tehdy jsme lidi naučili používat internet. 

V té době se nás lidé ptali, proč se internet provider jmenuje Video On Line a co má internet společného s videem. Tak jsme od roku 1997 začali streamovat Pražský Mezinárodní Marathon (PIM.cz) přes internet. Ano, byly to začátky, ale dnes už asi nikdo nepochybuje, že jedním z největších fenoménů internetu jsou videa.

V roce 2001 jsme naučili lidi létat, když jsme zprovoznili systém pro online rezervace letenek známý jako Letuska.cz. Byl to první online rezervační systém napojený na Globální Distribuční Systémy typu Amadeus a Galileo v ČR. Tento systém byl používán nejen na portálu Letuska.cz, ale i na spoustě dalších jako byl portál Letenky.cz, apod. Systém byl používán ve střední a východní Evropě více jak 700 IATA agenturami a nakonec si ho koupil globální systém Galileo TravelPort a produkt je dodnes v provozu pod názvem GOL.

V roce 2010 se začalo ve velkém skloňovat slovo "cloud". Nikdo přesně nevěděl co to přesně je a my jsme začali vysvětlovat rozdíly mezi různými typy cloudů. IaaS, SaaS, PaaS, XaaS. Participovali jsme na koncepci a realizaci IaaS cloudového poskytovatele Cloud4Com, který patří k jedněm z nejspolehlivějších IaaS poskytovatelů datacentrové infrastruktury v ČR. Cloud4Com byl v roce 2019 koupen společností Autocont a tím rozšířil holding Aricoma Group.

IaaS cloud je infrastrukturní služba poskytující servery v internetu. To je něco co normální člověk nevidí a ani vidět nemá. To co pomáhá lidem jsou aplikace. Aplikační software. SaaS jsou software aplikace provozované v internetu bez toho, aby se o ně musel uživatel starat. Jen je používá. Poskytovatelé SaaS pro svůj provoz potřebují kvalitní datacentrovou infrastrukturu - IaaS. Přesně proto provozujeme FlexBook v Cloud4Com.

Kromě IT také celý život sportujeme. V roce 2014 jsme zjistili, že existuje spousta internetových rezervačních systémů pro sportovní centra, ale žádný není dost dobrý. A tak jsme vytvořili ...

FlexBook

... univerzální a flexibilní rezervační platforma. Od začátku jsme věděli, že se nesmíme omezit jen na sportovní segment, a proto jsme FlexBook stavěli jako rezervační platformu na cokoliv.  Věříme, že se nám to povedlo.

Vize projektu

Chceme vybudovat platformu, která zpříjemní a usnadní lidem život. 

Chceme, aby si koncoví uživatelé mohli v konkrétní chvíli, na konkrétním místě najít akci a nebo zdroj a udělat si online rezervaci.

Chceme, aby drobní poskytovatelé měli kvalitní a flexibiůní nástroj k nabízení jejich akcí a zdrojů.

K tomu, abychom této vize mohli dosáhnout tak je potřeba zdigitalizovat veškeré akce a zdroje tak, aby byla k dispozici jejich dostupnost online a bylo možné si provést rezervaci. 

Zjistili jsme, že spousta podnikatelských subjektů buď nemá vůbec žádný rezervační systém, a nebo má rezervační systém, který nesplňuje jejich požadavky a už vůbec neumožňuje napojení na externí systémy.

Proto jsme vytvořili univerzální rezervační platformu a pojmenovali ji

FlexBook

Tím nabízíme jednoduchou možnost pro ty co nemají žádný rezervační systém a zároveň máme referenční implementaci rezervačního systému napojitelného na externí systémy.

Jakmile bude na trhu dostatek kvalitních rezervačních systémů napojitelných na externí systémy, tak bychom chtěli nad všemi těmito rezervačními systémy zprovoznit GDS - Globální Distribuční Systém zdrojů a akcí. Představte si GDS jako velkou obsahovou síť s dostupnými akcemi a zdroji v konkrétních časech na různých místech ČR, Evropy, Planety.

 Chceme, aby provozovatelé rezervačních systému mohli své zdroje a akce zveřejňovat v této globální obsahové síti, ze které se stane velmi užitečný informační zdroj pro portály v různých oblastech podnikání, volnočasových aktivit nebo veřejných a akademických oblastech. 


Lidé participující na open-source projektu

David Pašek - Architekt Systému https://github.com/davidpasek 

Petr Kos - Programátor - https://github.com/bossacek

Jan Redl - DevOps - https://github.com/janredl